בשבילי המיינדפולנס: מרחבי תרגול ביום יום

מחבר: מתי ליבליך

רקע: שבילי המיינדפולנס הוא ספר היוצר הזדמנות לאימון ולמידה של תרגולים ותובנות בנושאים יומיומיים רבים. זו הזמנה להתבוננות ישירה וחומלת ביחסינו עם עצמנו, בהורות, בזוגיות, בתרגול עם ילדינו הצעירים, במפגש עם הגוף, עם כאב, עם הפרעות קשב וריכוז וביחסנו לסביבה.

במקביל עוסק הספר גם בנושאים ותרגולים התומכים בהשראה, בזיקה לטבע, בהתמסרות ,בהבנת תרגול המיינדפולנס בעזרת

הורות במחשבה שניה: רגשות, מחשבות ומעשים

מחבר: ד"ר דרור אורן

רקע: ההורות היא אחת החוויות המשמעותיות ביותר בחיים הבוגרים. הורות היא זהות מתפתחת אשר מהווה עבור רובנו חוויה מעשירה ומתגמלת. יחד עם זאת, הורים רבים סובלים לא מעט מאשמה, מאכזבה ומרגשות שליליים אחרים במסגרת הורותם. האם מדובר במצב קיומי בלתי נמנע? אילו תהליכים עשויים להקל ולהיטיב? כיצד אפשר להבין את החוויה ההורית ולשפר אותה?

מה עובר לך בראש? מה שצריך לדעת על פסיכולוגיה בגיל ההתבגרות

מחבר: פרופ' עמירם רביב וד"ר עדנה כצנלסון

רקע: הספר "מה עובר לך בראש?" הוא ספר פסיכולוגיה לנוער ועל נוער המציג את פניו המרתקות של מדע זה. הוא מציע שילוב ייחודי של ידע תיאורטי עדכני וקלאסי, כולל דוגמאות ועצות מעשיות לחיי היום-יום בתחומים כמו אהבה, מיניות, מגדר, יחסים עם חברים והורים, בריאות גופנית נפשית ועוד.

"מה עובר לך בראש?" כתוב "בגובה

הורים, ילדים, ומה שביניהם : פסיכולוגיה של הורים וילדים

מחבר:ד"ר עדנה כצנלסון

רקע: הספר נוגע בתהליכי ההתפתחות של הילד מלידה עד התבגרות, ופורש היבטים המשלבים את נקודת המבט של הילד ושל ההורים. הוא מציג תמונה בתחום הגופני, השכלי, הרגשי והתרבותי, ומנתח את השפעות הגומלין ביניהם.

הספר מציע דרכים להימנע מקשיים בבית, במסגרת החינוכית, במשפחה המורחבת ובחברה. הספר סוקר נושאי התפתחות תקינה וקשיים התפתחותיים, הורות מיטיבה בתחומי חינוך מגוונים.

טיפול בהורות – גישה אינטגרטיבית לטיפול בבעיות ילדים באמצעות הוריהם

מחבר: ד"ר אסתר כהן

רקע: ספר זה נועד לקדם את החשיבה והפרקטיקה של העבודה הטיפולית עם הורים בהקשר לבעיות ילדם. הוא מתבסס על ההתפתחויות התאורטיות, המחקריות והקליניות החדשניות המצביעות על הפוטנציאל המשמעותי הגלום בה הן בתור תחליף לטיפול ישיר בילד, והן בתור חלק חשוב המשולב בטיפול הישיר בילד, בטיפול הדיאדי ובטיפול המשפחתי.

בספר מוצגת גישה אינטגרטיבית, המתבססת בעיקר על תאוריית

חוויית ההורות – יחסים,התמודדויות והתפתחות

מחבר: ד"ר אסתר כהן

רקע: בספר זה רוכזו עבודות מחקר אקדמיות יחד עם עבודות המבוססות על ניסיון יישומי של צטפלים בילדים ובמשפחות התורמות להכרה בייחודה,במורכבותה ובחשיבותה של חווית ההורות.

ההורה בעיני הכותבים בספר אינו נתפס רק ככלי שרת לצורך גידול ילדים שיעמדו בקריטריונים שונים של מוצלחות, אלא כפרט מורכב ומתפתח, הנדרש להפעיל יכולות מגוונות ולהתמודד עם אתגרים בין-אישיים רבים. לכן