מראה מראה על הקיר

על ייעוץ, הדרכה וטיפול. סוגי התערבויות עם הורים, והמפגש הורה מטופל- הורה מטפל, זיהוי מתי ההורה הוא המטופל- ההורות כזהות מרכזית של האדם הבוגר ומתי הילד/ה- ההורות כתפקידו האחראי של האדם המגדל את ילדיו.

הוריות במפגש

כאשר אנו פוגשים כאנשי מקצוע הורים, אנחנו פוגשים את עצמנו ו/או חלקים הוריים בתוכנו. ההשתלמות תעסוק במפגש המיוחד והמורכב עם הורים, והאופן בו אנו פוגשים את עצמנו במקביל. מה בין ההורה שבתוכי וההורה אותו אני פוגש.

סיפור משפחתי

אל ההורים הנמצאים בחדר, מצטרף הרקע אותו הם מביאים עימם. בעניין זה נעסוק במקומם של סיפורים משפחתיים, העברות בינדוריות ורקע תרבותי וקהילתי, במפגש עם הורים בהדרכה ובטיפול הורי

ציפור הנפש

על השק הכבד של רגשות האשמה, לצד חמלה וקבלה עצמית בהורות, נדבר על הרגשות, קשים כטובים שההוויה ההורית מזמנת.

הורות ייחודית

על מבני הורות שכיחים יותר שאינם מסורתיים, מהורות יחידנית, הורות חד מינית ומשפחות מורכבות ועל פרק ב ופרק ג' והשלכותיהם על הורות ויחסי הורים ילדים.

לגדל, להתבונן, לאהוב -חווית ההורות בגיל הרך

הורים לילדי הגיל הרך פוגשים את עצמם, ואת ילדיהם, בזוויות מיוחדות בגיל הרך. הם מתבוננים בילדיהם, מגדלים אותם, ופוגשים גם את עצמם בתהליך. הרגשות העולים, מורכבים מאהבה, אושר, נחת וסיפוק, לצד קושי, לחץ ושחיקה. מהם האתגרים והמשאבים העובדים עם הורים בגילאים מורכבים אלה וכיצד ביכולתנו לקדם הורים להורות מיטיבה ואופטימאלית יותר, כבר מן ההתחלה? על כך, ועוד, בנושא זה.

סיוע להתמודדויות הורים עם ילדים במצבי סיכון ונשירה

הורים נדרשים להתמודדות מורכבת עם מתבגרים אשר נמצאים במצבי סיכון, כשימוש אפשרי באלכוהול, חומרים פסיכואקטיביים ונשירה מהמסגרות החינוכיות. במצבים אלה, הם נדרשים לייעוץ וסיוע בכדי לפעול בעזרת ילדיהם, בכדי להחזירם אל מסלול חיים חיובי יותר. בעניין זה נחשוב על ההתמודדויות ההוריות, האתגרים והמשאבים, כמו גם על דרכים לקידום וסיוע

אני, אתה, והמסך

העולם הדיגיטלי אשר נמצא באופן רחב בחיינו כבר מהגילאים הצעירים, ומעורר התמכרויות רבות, הן עבור הורים, והן עבור ילדים ומתבגרים, מעלה שאלות והתמודדויות. הגיל להתחיל, אופן השימוש, וכיצד ממשיכים לייצר סמכות הורית כאשר ילדי חשוף למידע רב כל כך, לעתים שונה, מאמונתי ודרכי חיי. כאנשי מקצוע, הורים פונים אלינו לסיוע בנושא זה, ובעניין זה נלמד על האתגרים העומדים בפנינו, וכיצד

הסמכות השלמה – ההשתלמות לאנשי החינוך והבריאות

סמכות שלמה, הינו מושג המתייחס לסמכות, כנוכחות רחבה וייחודית, ממבט הוליסטי של האדם כשלם בתוך משפחה שלמה. המושג, מציע מבנה יסוד, הנוגע לעוגני ההתפתחות הנפשית של האדם כשלם השואף לשלמות אך לעולם אינו מושלם. ההשתלמות מקנה כלים יישומיים להבנה, לאבחון, למיפוי ולטיפול מהרמה הפרטנית הנוגעת לילד, לרמה ההורית -המשפחתית, לזוגית ואף הארגונית.