גב'
חגית זמור
HagitZemour

שמי חגית זמור ואני פסיכולוגית חינוכית מומחית ועוסקת בתחום מזה למעלה מ 25 שנים. בעלת תואר MA בפסיכולוגיה קלינית ומומחיות בפסיכולוגיה חינוכית. בקליניקה שלי אני מבצעת אבחונים פסיכודידקטיים או פסיכולוגיים לכל הגילאים, טיפול בילדים ובעיקר ייעוץ להורים.

מפגשי הייעוץ נועדו לסייע להורים להתמודד עם מגוון הקשיים הקיימים בגידול הילד. החל מקשיי התפתחות – גמילה, הרגלי שינה וכד' עבור דרך קשיים בדינמיקה המשפחתית כגון – גבולות, ריב בין אחאים ועד כיצד לחיות בטוב עם ילד בעל קשיים אובייקטיביים כגון קשיי קשב וריכוז, קשיים רגשיים ועוד.

המפגש נערך ללא השתתפות הילדים מאחר וההורים הם אלה שמכירים את הילד, הם אלה שמטפלים בו חיים אתו יומיום ולכן הם סוכני השינוי. בייעוץ הורים, בשונה מהדרכות הורים שונות המוצעות במקומות שונים, אינני נותנת עצות לחינוך או לגידול הילדים. אם יש צורך אתן מידע שחסר, אך לרוב המטרה היא להבין, יחד – ההורים ואני, מאיפה נובע הקושי (של ההורים ו/או הילדים) מה הוא משרת ומדוע קשה להורים לשנות לבד את המצב. ברגע שמבינים זאת, באופן מופלא השינוי בא מעצמו. השינוי בהבנה מביא לשינוי בהתנהגות ההורים וזה מצדו משפיע מידית על התנהגות הילד. הדבר מוכח באופן מעשי שוב ושוב.

ייעוץ הורים יכול להיות אפקטיבי גם במפגש אחד בלבד או במספר מפגשים, לרוב עד עשרה.