החוויה הרגשית של ההורות

הורות, הוויה מרכזית בחיי הבוגר. קשה להתכונן אליה רגשית, מדהימה, מורכבת, קשה, מחייה ומאתגרת. מדוע להיות הורים? ומה כדאי לדעת על הורות כאשר אנחנו הורים לילדים צעירים?

לחיות עם הפרעת קשב וריכוז

בעידן שלנו המושג הפרעת קשב וריכוז הפך להיות נפוץ מאד. מה זו הפרעת קשב וריכוז בחיי היומיום, איך היא מתבטאת אצל ילדים ואצל מבוגרים? – סמדר זהר , מנהלת מרכז 'ניתן הורים' כרמיאל.

הורות בצרכים מיוחדים

הורות לילדים עם צרכים מיוחדים היא הורות שיש לה מאפיינים יחודיים של דאגה לעתיד ושל התמודדות. מה עובר על הורים בשלבי החיים ואלו שלבים עשויים ההורים לחוות בהורותם?

דחייה חברתית

האדם הוא יצור חברתי מיסודו. אדלר טען שההשתייכות החברתית היא מהיסודות המוטיבציוניים של כל פרט. אך מה קורה כאשר הילד/ה אינם מוצאים את עצמם בתוך הקבוצה, מה כאשר ישנה התמודדות עם דחיה חברתית ומה מקומם של ההורים, בידיעה ובהתערבות עם דחיה חברתית.

מיניות בריאה

מיניות, דחף החיים, אפוף בסודות, מרתק ומושך. כיצד כהורים אנו יכולים לעסוק במיניות עם ילדנו הפרטיים? מדוע קשה ומדוע חשוב לדבר על הנושא, כיצד ומתי רצוי לדבר ועל מה?

הורות לבני ובנות הקהילה הלהטב"ית

נושא הזהות המינית, בדור המילניום מקבל זווית שונה מבעבר. ילדים עסוקים עם נושא המגדר ומעלים שאלות שלנו ההורים, בני דורות אחרים, מציבות דילמות ואתגרים. בהרצאה נעסוק בהתמודדות ההורית עם נושא המגדר, המשיכה לבני אותו המין ושאלות הזהות המיניות בילדות ובהתבגרות.

מתבגרות

מה עובר על נערות בהתבגרותם? מה יכולות האימהות והאבות להציע ובאילו חלקים יש לנו מקום משמעותי, עם ואל אף מסרים שאינם חד משמעיים מצד המתבגרות?

לקראת הורות – הכנה לזוגות בהיריון בדרך לתינוק ראשון

השינוי שעובר על שני אנשים, על זוג, במעבר להורות הוא רב מימדי, רגשי, התפתחותי, שינוי בהתארגנות, בצרכים ובכל הווית החיים. בהרצאה נעלה למודעות כמה מהשינויים האפשריים המתרחשים ונעסוק בשאלה המרתקת, האם ניתן בכלל להערך באמת להורות?

למה לדבר עם הילדים על הגירושים?

הרצאה להורים במשפחות בגירושים על שאלת מיליון הדולר? הגירושים מאחורינו (לפני חצי שנה/שנה או חמש) האם כדאי לדבר עם הילד/ה על הנושא? כיצד אפשרי לדבר ללא כאב מיותר ועל מה לדבר ולא לדבר? – ערן הדומי ודרור אורן

הורה מחונן לילד מחונן ?

ילד מחונן מגיע לעולם עם יכולות מיוחדות לצד היותו ילד. ההורה שלו מתמודד עם אלפי שאלות לגבי הדרכים להתאים אליו את החינוך. על הדילמות סביב ההורות למחוננות, נתבונן בהרצאה זו. רותם פוקס