פורום אמפטי"ה 

התכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי

יום העיון מחשבות וזוויות אינטגרטיביות בעבודה טיפולית עם הורים (טיפול הורי) 

הרצאה – עבודה עם הורים למתבגרים במצבי נתק בהתאם לגישת הסמכות השלמה – מר אריה טבעון

אודות פורום אמפטי"ה

הפורום הפסיכולוגי לטיפול וייעוץ להורים

ההורות היא זהות ותפקיד מרכזיים ביותר בחיינו הבוגרים. ההורות היא מעין מסע, בו אנו גדלים ומגדלים, מונחים ללמוד ולהתפתח, יחד עם התפתחותם של ילדינו. ההורות מעסיקה אותנו כאנשים, וכמטפלי הורים, כשדה ללמידה אינסופית.

הפורום מהווה קהילה של אנשי מקצוע העוסקים בעבודה טיפולית עם הורים למגוון סוגיה. בשנתיים האחרונות פיתחנו מרכז של הכשרות ייחודיות בתחום, תיאוריה ופרקטיקה והאדם המטפל.

הפורום מציע התמקצעות מקיפה בתחום העבודה הטיפולית עם הורים על כל גווניה ובהתייחסות אל הזהות ההורית ואל התפקיד ההורי, באוכלוסיות שונות ובשלבי הורות שונים. הפורום מהווה בית המקצועי למטפלים בהורים  ובמקביל פועל להרחבת העמקת תפיסת ההורות וחווייתה בקרב אנשי מקצוע העובדים עם הורים, ולהנגשת הפרופסיה הפסיכולוגית, הכוללת את הפסיכולוגים והמטפלים המוסמכים, אל הציבור הרחב.

הפורום פועל בברכת משרד הבריאות והינו חבר בקואליציית הארגונים האזרחית למען הפסיכולוגיה הציבורית, מקיים שיתופי פעולה עם ארגונים וגופים המעוניינים לקדם את העמקת החוויה וההבנה ההורית בדגש על התפתחות מיטיבה להורה, לילד ולמתבגר, ולמה שביניהם.

 

התכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי מבית פורום אמפטי"ה

תוכנית ההכשרה של פורום אמפטי"ה לטיפול הורי היא תוכנית לימודים מקיפה ייחודית שנועדה לתת מענה לקליניקאים שרוצים להעמיק את הכשרתם בעבודה טיפולית עם הורים.
העבודה טיפולית עם הורים היא מאתגרת וחשובה ומטרותינו לאפשר לכל מטפלי ההורים (הבאים בתחום טיפול בילד, במתבגר, במשפחה, ומבוגרים שעסוקים בהורות שלהם וכן הלאה).
הלימודים ברובם באון – ליין בשיטת ההתאמה האישית הייחודית שיצרנו, המאפשרת להשתלב הן ביחידות השונות העומדות בפני עצמן, והן במכלול התכנית בכדי לקבל את התעודה המקיפה בטיפול הורי אינטגרטיבי. 
לכן יצרנו אותה כך שכל אחת ואחד מכם מעצב את מסלול הלימוד בקצב שלה/ו, ויכול/ה לקחת חלקים ממנה, או את כולה ולהגיע לתעודה המעידה על הכשרה מלאה.
 
התוכנית המלאה מקיפה  של כ 580 שעות אקדמיות ובנויה שלושה רבדים: 

ידע עדכני במחקר ובשדה – השתלמויות בנות 20 שעות כל אחת, שילוב של שיח קליני, הרצאות מוקלטות ומפגשים.
א. השתלמויות בסיס (בחירה של 7, סך 140 שעות, בימי ראשון בבקר)  בנושאים כגון: ממפגש לתכנון, 12 גישות בעבודה טיפולית עם הורים, פסיכולוגיה התפתחותית, רגשות בהורות, דילמות אתיות בעבודה טיפולית עם הורים ועוד.
ב. השתלמויות בחירה (בחירה של 10, סך 200 שעות, במועדים שונים במהלך השבוע)  במודלים, גישות, תחומים ובעולמות תוכן ספציפיים הקשורים לטיפול הורי. נושאים כגון: טיפול אינטגרטיבי בגישה הסמכות השלמה, הורות קשובה וחומלת, טיפול בהורות בגישה אינטגרטיבית מבוססת התקשרות, טיפול דינמי בהורים, חוויה רגשית בגיל הרך ועוד השתלמויות נוספות שיוצאו לקראת הקיץ הבא לשנת הלימודים הבאה. 
 
קבוצות הדרכה ולמידה – התנסות בשטח ולמידה מתוך טיפולים בהורים מרכזית להכשרה. המשתתפות/ים יוזמנו להצטרף לפרקטיקום של אמפטי"ה למשך שנתיים ולצבור 80 שעות הדרכה קבוצתית, לצד 120 פרטנית ממדריכים מוסמכים.
מרחב המטפל – אינטיסיבים שמרכזם המטפל האדם, עולמו הפנימי של המטפל, במפגש עם ההזדהויות והעברות, עם פנים וחוץ, עם המקצועי והאישי, ההורה המקצועי וההורה הפרטי. סך 40 שעות.
 

 

למשתתפים בקבוצות ההדרכה ובמספר השתלמויות הנחה ניכרת בתשלום.
 

התכנית פועלת בשיטת ההתאמה האישית הייחודית אשר פותחה על ידי הפורום: 

בחירה מודולרית של היקף וקצב הלימוד, היכולה להיבנות על ידי הלומדות/ים, בהתאמה אישית של היקף וקצב. 

כלומר, ניתן להשתתף בכל יחידה בהשתלמות כעומדת בפני עצמה, או במכלול, בכדי לקבל את התעודה המקיפה בטיפול הורי אינטגרטיבי

התכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי  – רובד ידע עדכני במחקר ובשדה: 

השתלמויות פורום אמפטי"ה תשפ"ב 2021/2022

התכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי  – רובד קבוצות הדרכה ולמידה: 

קבוצות הפרקטיקום של פורום אמפטי"ה תשפ"ב 2021/2022

יום עיון 

מחשבות וזוויות אינטגרטיביות בעבודה טיפולית עם הורים (טיפול הורי) 

הרצאה – עבודה עם הורים למתבגרים במצבי נתק בהתאם לגישת הסמכות השלמה

 – מר אריה טבעון