רישום ותשלום מערך ההשתלמויות בטיפול הורי אינטגרטיבי שנת הלימודים תשפ"ב 2021-2022

רישום ותשלום

ההורות היא זהות משמעותית ומרכזית בחייו של האדם הבוגר. ההורות היא גם תפקידו של האדם המגדל את ילדיו. הטיפול בהורות מורכב במיוחד מכיוון שהוא מצריך חשיבה והתייחסות אל השלישי, אשר פעמים, נפקד מן החדר. ההתייחסות להורות משלבת תנועה בין הסמלי לממשי, בין הווה, לעבר ועתיד, תחושות, משאלות, כמיהות והזדהויות שנושא עמו ההורה. 

תוכנית ההכשרה של פורום אמפטי"ה לטיפול הורי היא תוכנית לימודים מקיפה ייחודית שנועדה לתת מענה לקליניקאים שרוצים להעמיק את הכשרתם בעבודה טיפולית עם הורים.
העבודה טיפולית עם הורים היא מאתגרת וחשובה ומטרותינו לאפשר לכל מטפלי ההורים (הבאים בתחום טיפול בילד, במתבגר, במשפחה, ומבוגרים שעסוקים בהורות שלהם וכן הלאה) 
הלימודים ברובם באון ליין בשיטת ההתאמה האישית הייחודית שיצרנו, המאפשרת להשתלב הן ביחידות השונות העומדות בפני עצמן, והן במכלול התכנית בכדי לקבל את התעודה המקיפה כמטפל הורי אינטגרטיבי. לכן יצרנו אותה כך שכל אחת ואחד מכם מעצב את מסלול הלימוד בקצב שלה/ו, ויכול/ה לקחת חלקים ממנה, או את כולה ולהגיע לתעודה המעידה על ההכשרה המלאה.
למשתתפים בקבוצות ההדרכה ובמספר השתלמויות הנחה ניכרת בתשלום.

התכנית המקיפה בת 580 שעות אקדמיות ובנויה שלושה רבדים:

ידע עדכני במחקר ובשדה – השתלמויות בנות 20 שעות כל אחת, שילוב של שיח קליני, הרצאות מוקלטות ומפגשים.

א. השתלמויות בסיס (בחירה של 7, סך 140 שעות, בימי ראשון בבוקר) בנושאים כגון: ממפגש לטיפול, 12 גישות בעבודה טיפולית עם הורים, פסיכולוגיה התפתחותית, רגשות בהורות, דילמות אתיות בעבודה טיפולית עם הורים, ועוד

ב. השתלמויות בחירה (בחירה של 10, סך 200 שעות, במועדים שונים במהלך השבוע) במודלים, גישות, תחומים ובעולמות תוכן ספציפיים הקשורים לטיפול הורי. נושאים כגון: טיפול אינטגרטיבי בגישת הסמכות השלמה, הורות קשובה וחומלת, טיפול בהורות בגישה אינטגרטיבית מבוססת התקשרות, טיפול דינמי בהורים, החוויה הרגשית של ההורות לגיל הרך, ועוד השתלמויות נוספות שיוצעו במהלך שנת הלימודים תשפ"ג 2022/2023.

ג. הדרכה ולמידה (200 שעות)- ההתנסות בשטח ולמידה מתוך טיפולים מן השטח בהורים הינה מרכזית להכשרה. המשתתפות/ים יוזמנו להצטרף לפרקטיקום של פורום אמפטי"ה למשך שנתיים ולצבור 80 שעות הדרכה קבוצתית, לצד 120 פרטנית ממובילי התחום. 

ד. מרחב המטפל (40 שעות)- אינטנסיבים (סדנאות) שמרכזם המטפל האדם, עולמו הפנימי של המטפל, במפגש עם ההזדהויות וההעברות, עם פנים וחוץ, עם המקצועי והאישי, ההורה המקצועי וההורה הפרטי.   

 
 

לפירוט רציונל התכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי

 

תנאי התשלום להשתלמויות 

פרטי רישום ותשלום

התשלום הינו 1200 ש"ח פלוס מע"מ (1404 ₪ כולל מע"מ) לכל השתלמות.

מספר המקומות מוגבל. פתיחת ההשתלמות מותנית במספר המשתתפים ולצרכי הפורום. 

הרשמה בפועל להשתלמויות מתחילה כחודשיים (או לפי הודעה אחרת של הפורום) לפני תאריך התחלתה. 

 

הנחות והסדרים
למשתתפי ההשתלמויות התיאורטיות

עלות השתתפות המשך – שנייה בפורום – 1020 ₪ לפני מע"מ (15% הנחה, 1193 ₪ כולל מע"מ)

עלות השתלמות שלישית – 867 ₪ לפני מע"מ (15% הנחה נוספים, 1014 ₪ כולל מע"מ)

עלות השתלמות רביעית ואילך – 800 ש"ח לפני מע"מ (936 ₪ כולל מע"מ) עבור כל השתלמות נוספת במסגרת פורום אמפטי"ה אשר ייקח המשתתף

ההשתלמויות מועברות בהסדרים מיוחדים לשירותים וארגונים פסיכולוגיים.

 

למשתתתפי קבוצות ההדרכה/למידה סביב מקרים מן השטח

המשתתפים בפועל בקבוצות ההדרכה (מהשנה השנייה, או למשלמים שלושה חודשים מראש), זכאים לקבל את ההנחה המירבית (800 ש"ח להשתלמות) לכל השתלמות תיאורטית בה ישתתפו במקביל להדרכה הקבוצתית.

 

תנאי ביטול והחזרים

לאחר המפגש הראשון ניתן לבטל את ההשתתפות בהמשך ההשתלמות, ולבחור השתתפות בהשתלמות אחרת מבין מגוון השתלמויות הפורום. 

 

ט.ל.ח

תשלום להשתלמויות הנפתחות בחודש אוקטובר
בתכנית לטיפול הורי אינטגרטיבי

הסבר כללי לקריאה טרום התשלום

התשלום לכל השתלמות הינו בנפרד. על המשתלם לבחור את שם ההשתלמות ומספר ההשתלמות הרלוונטי עבורו, ולשלם בהתאם. 

(לדוגמא, משתלם אשר השתתף בעבר בשתי השתלמויות של הפורום, ישלם עבור ההשתלמות הבאה את מחיר ההשתלמות השלישית של הפורום, לאחר מכן הרביעית, וכו'. דוגמא נוספת: משתלם אשר השתלם בשלוש השתלמויות, ישלם מעתה והלאה מחיר של השתלמות רביעית – הנחה מקסימלית- לכל השתלמות שייקח במסגרת הפורום).

חברי קבוצות הפרקטיקום של הפורום – הם בחברות שנתית בפורום אמפטי"ה וזכאים לקבל את מחיר כל אחת מההשתלמויות בהנחה המקסימלית! חברי הפורום זכאים גם לקבלת סטטוס תואם באינדקס מטפלי ההורים המקיף*.  

(*חברי הקבוצות הממשיכים לשנה שניה והלאה, זכאים באופן אוטומטי להטבות אלה. עבור חברי קבוצה חדשים, ההטבות בתנאי השתתפות מלאה לאורך השנה בפרקטיקום).

התשלום הנוכחי להשתלמות הנפתחת בחודש ינואר.  

התשלום להשתלמויות הפורום האחרות ייפתח בהמשך, כחודש/חודשיים לפני מועד התחלתן.

 

הצטרפות לרשימת דיוור

לפסיכולוגים ופסיכותרפיסטים
לאנשי מקצוע
להורים

הצטרפות לרשימת דיוור

לפסיכולוגים ופסיכותרפיסטים
לאנשי מקצוע
להורים